Zabiegi laserowe

L aser diodowy LightSheerTM jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem epilacyjnym dostępnym na rynku światowym. Precyzyjnie usuwa niechciane włosy na stałe- nie powodując uszkodzeń skóry wokół. Z tych właśnie względów urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food and Drug Administaration) honorowany na całym świecie oraz certyfikaty ISO 9001.

Jak działa laser?
Światło wytwarzane przez laser o długości 800nm pochłaniane jest przez włosy o zabarwieniu ciemnym- czyli zawierającym melaninę. Im włos grubszy i ciemniejszy tym lepsze efekty epilacyjne można osiągnąć. Energia świetlna lasera zamieniana jest w cieplną i jako taka dociera do macierzy włosa. W konsekwencji trwała destrukcja macierzy, uniemożliwia dalszy wzrost włosa.

Częstotliwość powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza zaniku), telogen (faza spoczynku). Światło lasera działa jednie na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu- ANAGENIE. Włosy będące w kolejnych fazach nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera, przez co zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego koniecznością jest przeprowadzenie od 4 do 7 zabiegów, aby zaaplikować światło lasera we właściwej fazie i w odpowiednich przerwach czasowych wynoszących od 4 do 12 tygodni.

Zabieg epilacji laserowej wykonuje wykwalifikowany i doświadczony personel posiadający certyfikat COHERENT POLSKA. Przed pierwszym zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad z pacjentem, oraz próba laserowa- pozwalająca na dobranie najlepszych parametrów zabiegowych.