Klamra VHO

K lamra VHO-Osthold ® Perfect to trzyczęściowa klamra wykonana z chirurgicznej stali sprężynowej, która – w przeciwieństwie do jednoczęściowej klamry Frasera – może być stosowana bez konieczności wykonywania odcisku gipsowego lub skomplikowanych prac przygotowawczych, bez wstępnego naciągania, bezpośrednio na chorym palcu. Siłę unoszącą na bocznych krawędziach paznokcia można łatwo regulować, dzięki czemu następuje natychmiastowe odciążenie obrąbka naskórkowego. Zastosowanie w/w klamry dźwigniowej jest metodą alternatywną dla zabiegu chirurgicznego.

Sprawdzone materiały

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Klamra posiada certyfikat CE zgodnie z dyrektywą UE w sprawie produktów medycznych 93/42/EWG (klasa I). Oznacza to, że proces wytwarzania produktu od etapu pozyskania stali surowej, poprzez wykonanie drutu, aż do produkcji samej klamry można udokumentować na podstawie protokołów kontrolnych i temu podobnych świadectw.

Zasady działani

klarmy VHO

Dwa ramiona klamry zaopatrzone w haczyki zostają bezboleśnie zaczepione we właściwym miejscu w obrąbku naskórkowym.
W środku paznokcia łączy się je przy pomocy gotowego łącznika i przyciąga do siebie przy pomocy haczyka do skręcania. Wytworzona siła powoduje podniesienie brzegów paznokcia, co prowadzi do natychmiastowego ustąpienia bólu.

Zalety

klamry VHO

Bezkrwawość
Technika zakładania klamry jest zachowawczą, nieinwazyjną metodą leczenia UNGUIS INCARNATUS, która wykonywana jest ambulatoryjnie przez specjalnie przeszkolone osoby zajmujące się pielęgnacją stóp i przez podologów.

Bezbolesność
Dzięki zmniejszeniu nacisku, pacjent odczuwa natychmiastowe złagodzenie bólu. Nie jest konieczne stosowania znieczuleń miejscowych, jak w przypadku metody operacyjnej.