Depilacja laserowa

D epilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy wywoływanej na mieszku włosowym. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.

Fazy wzrostu włosa

Czy wiesz, że to ma znaczenie?

Faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie. Faza ta jest idealna do wykonania zabiegu.

1. Faza wzrostu (anagen)
2. Faza przejściowa (katagen)
3. Faza spoczynku (telogen)

Dobierz zabieg

do odpowiedniej fazy wzrostu

Przedstawione fazy rozwoju włosa uwidaczniają, że włosy nie rosną w równym tempie i tym samym czasie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen). W fazie uśpienia, która ma różne okresy trwania (od 4 do 8 tygodni), brak jest w mieszku włosowym wystarczającej ilości melaniny, aby uzyskać jego trwałe zniszczenie. Fakt ten jest podstawową przyczyną konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu celem uzyskania zadawalającego efektu, Odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu i wynosi ok. 4-6 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.