Mikrodermabrazja korundowa i diamentowa

M ikrodermabrazja korundowa polega na silniejszym złuszczaniu naskórka niż mikrodermbarazja diamentowa. Obie metody polegają na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, z ta różnicą, że przy diamentowej używa się urządzenia z diamentową głowicą, a przy kordunowej nie stosuje się diamentu, lecz glinkę. Podczas tej metody stosuje się proszek, który pod wpływem wysokiego ciśnienia usuwa martwe komórki skóry.

Dla kogo jest

mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazję korundową można wykonywać na wszystkich rodzajach skóry oprócz naczyniowej. Ze względu na silne złuszczanie naskórka jest odradzana osobom z delikatną i skłonną do podrażnień skórą. Szczególnie polecana jest osobom, które mają rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Po zabiegu mikrodermabrazji korundowej na skórze może niekiedy pojawić się lekkie zaczerwienienie, utrzymujące się przez parę godzin, ale gdy ustępuje, nie powinno być śladów zabiegu.

Jakie efekty daje

mikrodermabrazja korundowa

Efekty mikrodermabrazji korundowej widać już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się rozjaśniona, ma mniej widoczne przebarwienia, jest bardziej elastyczna, pozbawiona martwego naskórka. Świeża skóra lepiej przyjmuje przenikanie kosmetyków w głąb skóry.

Korundowa czy diamentowa?

Jaki zabieg wybrać

Mikrodermabrazja korundowa jest bardziej inwazyjną, sterylną metodą oczyszczania skóry niż mikrodermabrazja diamentowa. Charakteryzuje się dużo silniejszym efektem złuszczania naskórka i w związku z tym efekt złuszczenia jest bardziej widoczny. Zdecydowanie lepiej radzi sobie z likwidacją mocno rozszerzonych porów oraz usuwaniem widocznych przebarwień.