EstGen

E stGen- inżynieria tkankowa. Preparaty marki estGen są oparte na innowacyjnej recepturze, która działa na poziomie komórkowym i łączy najnowsze osiągnięcia z dziedzin kosmetologii i bioinżynierii. Działanie preparatów estGen wspomaga wzrost komórek oraz tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Uzyskuje się to poprzez modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry, co również pomaga w kompleksowej odbudowie i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami.

Poznaj

szerokie zastosowanie

Terapia estGen polega na nałożeniu preparatu na uszkodzoną już tkankę bądź inicjowaniu uszkodzenia tkanek podczas specjalistycznego zabiegu, co rozpoczyna intensywny proces regeneracji.
Aktywne preparaty estGen działają na poziomie komórkowym, aktywują procesy tkankowe inteligentnym działaniem aminokwasów.
Mają szerokie zastosowanie. Polecane są osobom, które mają problem z egzemą, łuszczycą, atopią, trądzikiem pospolitym, a także różowatym. Bardzo dobre efekty uzyskują również osoby, które mają problem z bliznami, przebarwieniami pozapalnymi, białymi rozstępami lub poddają się zabiegom z zamiarem zagęszczenia skóry, czyli tzw. Anty-aging. Ze względu na szerokie zastosowanie, są przewidziane trzy programy zabiegowe, różniące się rodzajem aparatury wykorzystywanej podczas zabiegu, ilością zabiegów w serii, a nawet odstępami między zabiegami. Osoba wykonująca, na podstawie wywiadu, dobiera najodpowiedniejszą procedurę zabiegową do danego problemu skóry. Jest to bardzo ważne, tak jak stosowanie się do zaleceń po zabiegu w domu.

Maksymalizacja efektów

co zrobić?

W celu zmaksymalizowania efektów
• 7 dni po zabiegu nie należy stosować na własną rękę żadnych kremów, maści i preparatów, jedynie te, które zaleciła osoba wykonująca zabieg;
• Nie wolno stosować preparatów kortykosteroidowych;
• Nie stosować preparatów opartych na białkach pochodzenia odzwierzęcego;
• Do 72 godzin należy zachować bezwzględne zasady higieny, a w szczególności zadbać by miejsca poddane zabiegowi nie miały styczności ze zwierzętami czy ich sierścią, jak również z nieczystą pościelą i ubraniami, mogącymi przywierać do tych miejsc.;
• Najlepiej powstrzymać się również od strzyżenia i farbowania włosów;
• Jeżeli wystąpią niepokojące reakcje po zabiegu, należy je zgłosić osobie wykonującej zabieg.;
Po użyciu aparatury inicjującej uszkodzenie tkanek
• Przez 3 tygodnie trzeba unikać kąpieli słonecznych, lub do całkowitego wygojenia skóry;
• Przez minimum 7 dni unikać ujemnych temperatur (w tym krioterapii), basenu oraz sauny, jak również zabiegów podrażniających skórę (np. peelingi czy depilacje);
• Przez 24 godziny nie wykonywać kolorowego makijażu na obszarze poddanym zabiegowi.

Przydatne informacje

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może się łuszczyć, bądź oczyszczać, co będzie skutkowało pojawieniem się drobnych wyprysków, jak również może się pojawić opuchnięcie i pieczenie. Te objawy, w zależności od indywidualnych preferencji skóry, mogą się utrzymywać od 2 do 14 dni. Na skuteczność preparatów estGen stosowanych według procedur wpływ mają również osobnicze zachowania skóry, na które mogą działać stres, dieta, lub przyjmowane leki. Mogą one zaburzyć proces i wydłużyć czas oczekiwania na spodziewany efekt końcowy.